Франция победи Финландия с 2:0 у дома в световна квалификация за Мондиала в Катар догодина.

Първата част не предложи много опасности пред двамата вратари, а "петлите" бяха на косъм от гола в 23-ата минута, но ударът на Карим Бензема беше твърде слаб и Храдецки спаси. Две минути по-късно Антоан Гризман откри резултата с удар от границата на наказателното поле.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Гризман стана автор и на второто попадение в срещата, дошло вя 54-ата минута. Звездата на Атлетико (Мадрид) се възползва от центриране на Лео Дюбоа и насочи топката в мрежата за 2:0.

Малко след това Гризман можеше да запише хеттрик, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

Франция е категоричен лидер в група D с 12 точки, докато преследвачите Украйна  Финландия са с по 5.

French Football Federation - Wikipedia ФРАНЦИЯ: 1. Лорис, 3. Кимпембе ( Лемнгле), 4. Варан, 15. Зума, 22. Т. Ернандес, 2. Дюбоа ( Мулер), 13. Рабио, 6. Погба, 19. Бензема, 7. Гризман ( Чуамени), 9. Марсиал ( Бен Йедер)

Football Association of Finland - WikipediaФИНЛАНДИЯ: 1. Храдецки, 5. Вейсанен, 2. Араюри , 4. О'Шонеси, 17. Алхо ( Юка), 16. Нисила ( Кайринен), 11. Шулер  ( Валакари). 6. Камара, 18. Уронен ( Соири), 10. Пуки , 20. Поянпало ( Ф. Йенсен)