Световният вицешампион Франция обърна и разби Шотландия с 4:1 в контрола, която се игра на „Стад Пиер Мороа“ в Лил.

Шотландците поведоха в резултата с гол на Били Гилмор още в 11-ата минута. Франция много бързо изравни резултата в 16-ата минута. Антоан Гризман центрира от корнер в наказателното поле на Шотландия, където Бенжамен Павар бе най-съобразителен и вкара топката във вратата на Лиъм Кели. Осем минути по-късно Франция направи пълен обрат в двубоя, след като Килиан Мбапе сложи топката на главата на Павар, а той повтори упражнението, пращайки топката във вратата на Кели.

Оливие Жиру бе съборен в наказателното поле на Шотландия в 39-ата минута и съдията посочи дузпа за домакините. Наказателният удар бе реализиран от Килиан Мбапе в 40-ата минута за 3:1.

Франция вкара четвърти гол в 70-ата минута. Антоан Гризман преодоля вратаря Зандър Кларк и стреля, но топката изненадващо срещна гредата. След това при добавката обаче Кингсли Коман не сбърка, пращайки топката в опразнената врата за 4:1.

"Петлите" бяха близо до пети гол в 81-ата минута, когато Маркус Тюрам преодоля вратаря Кларк, но топката се спря в гредата. Пет минути по-късно Майк Менян спаси удар на Стюарт Армстронг.

ФРАНЦИЯ – ШОТЛАНДИЯ  4:1
0:1 Били Гилмор (11), 1:1 Бенжамен Павар (16), 2:1 Бенжамен Павар (25), 3:1 Килиан Мбапе (41-дузпа), 4:1 Кингсли Коман (70)