Франция разби с категоричното 6:0 Австралия в контролна среща, състояла се на „Парк де Пренс“ във френската столица.

"Петлите" с лекота надиграха гостите и дори могат да съжаляват, че не стигнаха до още по-изразителен успех.

Головата фиеста за домакините подхвана Франк Рибери, който в 8-ата минута откри резултата от дузпа. В 16-ата той асистира на Оливие Жиру за втория гол в двубоя. В 27-ата Жиру отново се разписа, а две минути по-късно Йоан Кабай направи 4:0.

В 47-ата минута Матийо Дебюши покачи на 5:0, а в 50-ата Рибери подаде на Карим Бензема, който най-накрая спря головата си суша и отбеляза за 6:0.

След това избраниците на Дидие Дешан значително намалиха оборотите и до края не отбелязаха други голове, въпреки няколкото създадени положения пред австралийската врата.