Франция разби у дома Албания с 4:1 в мач от група H на квалификациите за Евро 2020 и се върна на върха във временното класиране.

„Петлите“ нямаха проблеми и поведоха още в началото с гол на Кингсли Коман (8) след асисетнця на Рафаел Варан. Оливие Жиру (27) удвои аванса им след подаване на друг бранител Люка Ернандес и до почивката нямаше други попадение. След нея домакините продължиха да доминират и чрез Кингсли Коман (68) и Жонатан Икон (85), разписали след пасове на Антоан Гризман и Набил Фекир, си подсигуриха трите точки. В самия край Сокол Цикалеши (90) само оформи крайния резултат.

По същото време Турция се измъчи на свой терен срещу аутсайдера Андора и все пак го победи с 1:0. Единствения гол реализира Озан Туфан (89) в края на срещата след пас на Юсуф Язици.

След тези срещи Франция се върна на първото място с 12 точки, а турците са втори със същия актив, но по-лоша голова разлика. И двата тима изместиха Исландия, чийто тим също има 12 точки. Албания е на четвърта позиция с 6 точки, а Андора е на дъното без нито една точка.