Франция срази Сърбия с 2:0 в последната си контрола от подготовката за Евро 2012 в Полша и Украйна от 8 юни до 1 юли. „Петлите” са в Група “D” със съдомакина Украйна, Англия и Швеция.

Двубоят срещу сърбите се игра на стадион "Аугуст Делон" в Реймс и протече под диктовката на домакините. Играчите на Лоран Блан убиха интригата само за 5 минути още в началото на мача.

В 11-ата минута Франк Рибери проби чудесно отляво и подаде към Гаел Клиши, който центрира, но вратарят на Сърбия Бркич успя да избие. При добавката обаче Рибери реализира за 1:0. Пет минути по-късно Флоран Малуда удвои пренината на „петлите” със страхотен изстрел отдалеч, а тя се запази и до самия край на мача.

Това бе трета поредна победа за тима Франция, който не е усещал вкуса на загубата от почти две години.