Франция взе важна победа с 1:0 като гост на Ейре в първи бараж от Зона Европа за Мондиал 2010. Единственият гол в мача бе реализиран от Никола Анелка, а реваншът е в сряда в Париж.

Французите, световни шампиони от 1998 г. и финалисти от 2006 г., са фаворити за класиране на първенството в ЮАР през лятото, след като Никола Анелки смълча „Крок Парк” в 72-ата минута. Ударът му от границата на наказателното поле рикошира в Шон Сейнт Леджър преди да удари лявата греда на вратата на Шей Гивън и два влезе вътре.

През равностойното първо полувреме попадение на Андре-Пиер Жиняк бе правилно отменено заради засада, докато Роби Кийн бе близо до попадение, но атаката бе спряна заради фаул.

Ласана Диара бе близо до гол за французите през второто полувреме, а бойките ирландци на Джовани Трапатони не се отказаха да преследват попадение във вратата на Юго Льорис въпреки разочарованието от допуснатия гол./БЛИЦ