ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Почти 200 000 души са подписали петиция, която настоява ФИФА да назначи преиграване на финала на Мондиал 2022 между Франция и Аржентина. Както е известно, „гаучосите“ спечелиха титлата от световното първенство в Катар, детронирайки „петлите“ след победа с дузпи.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

В онлайн платформата „MesOpinions“ е създадена петиция, която да бъде изпратена до световната футболна централа. В нея се твърди, че има съдийски грешки, повлияли на резултата от мача. Посочва, че няма дузпа в полза на Аржентина в средата на първото полувреме, а освен това има нарушение срещу Килиан Мбапе преди атаката, довела до попадението на Анхел ди Мария в 36-ата минута.

Французите обаче са пропуснали нещо друго - преди втората дузпа на Мбапе има очевадна игра с ръка на Упамекано. Ако тя беше отсъдена, резултатът нямаше да стане 3:3.

Петицията няма никакъв шанс пред ФИФА и преиграване на финала не може да се проведе.