Фрайбург завърши 0:0 на своя „Брухвег” срещу колоса Байерн (Мюнхен) и поднесе сензацията на 22-ия кръг в германската Бундеслига. В 81-ата минута като резерва за домакините се появи националът на Мали и бивш голмайстор на „Левски” Гара Дембеле. Той замени Йендришек, но имаше твърде малко време, за да се отличи с нещо в мача. След издънката си баварците вече изостават на 4 точки от шампиона и лидер във временното класиране Борусия (Дортмунд).

Баварците имаха превес във владеенето на топката, но не можаха да създадат сериозно голово положение. Доста често играчите на Юп Хайнкес изпадаха в положение на засада, а немалко бяха и грешките им при пасовете. Две минути преди края на първото полувреме Рибери нахлу по лявото крило и центрира в наказателното поле на домакините, където Томас Мюлер засече топката с глава, но вратарят Бауман парира удара на немския национал.

След почивката Хайнкес реагира и вкара в игра Ариен Робен на мястото на десния бранител Рафиня. В 52-ата минута Робен падна за дузпа след контакт със Шмид, но главният съдия Гагелман не посочи бялата точка. Баварците продължиха да натискат, като в заключителните минути на мястото на Гомес влезе Иваица Олич, но и хърватският нападател не можа да усили достатъчно офанзивната мощ на гостите. В 84-ата минута Фрайбург можеше да стигне дори до победата, но удар на Калигури в близкия ъгъл бе отразен с вещина от вратаря Мануел Нойер. В крайна сметка се стигна до подялба на точките.

Въпреки всички Фрайбург остава без победа над Байерн от 19 мача насам, но все пак спря серия от 12 поредни загуби срещу баварците. Със спечелената точка брайзгауци си останаха на последно място с 18 пункта. Байерн пък се смъкна на трета позиция с 45 точки, на 4 от лидера Борусия (Дортмунд) и на една зад втория Борусия (Мьонхенгладбах).

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 22 КРЪГ
17.02.12
21:30 ч.
Хофенхайм - Майнц 05 1:1
1:0 Николче Новески (9-автогол), 1:1 Мохамед Зидан (29)
18.02.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Аугсбург 4:1
1:0 Щефан Кислинг (25), 1:1 Жа-Чеол Коо (50), 2:1 Гонсало Кастро (60), 3:1 Щефан Кислинг (64), 4:1 Андре Шюрле (70)
18.02.12
16:30 ч.
Хамбургер - Вердер 1:3
0:1 Марко Марин (9), 0:2 Том Трибул (45), 1:2 Младен Петрич (75), 1:3 Марко Арнаутович (85)