Фрайбург загуби у дома от шампиона Борусия (Дортмунд) с 1:4 в среща от последния 17-и кръг на есенния дял в германската Бундеслига. Бившият нападател на „Левски” Гара Дембеле влезе в игра като резерва в 82-ата минута нa мястото на Калигури, но не се отличи с нищо особено.

Двубоят на „Баденова” не започна никак добре за домакините, след като още в 7-ата минута Шинджи Кагава изведе на чудесна позиция Роберт Левандовски, който вкара за 0:1. И след този гол гостите от Дортмунд продължиха да диктуват събитията на терена. В 34-ата минута обаче Фрайбург изравни чрез гол на Ян Розентал – 1:1. Радостта на брайзгауци обаче бе кратка и минута преди края на първата част след грешка в тяхната отбрана Блашчиковски намери Илкай Гюндоган, който отблизо бе точен за 1:2.

След почивката в 59-ата минута първият голмайстор в мача Левандовски асистира за попадението на Кевин Гроскройц за 1:3. В 70-ата минута пък Гроскройц върна жеста и изведе на празна врата Левандосвки, който с второто си попадение в мача оформи крайното 1:4. От тук до края мачът се доиграваше.

С успеха си Дортмунд събра 34 точки и се доближи на 3 от лидера във временното класиране Байерн, докато Фрайбург ще зимува на последното място само с 13 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 17 КРЪГ
16.12.11
21:30 ч.
Байерн – Кьолн 3:0
1:0 Марио Гомес (48), 2:0 Давид Алаба (63), 3:0 Тони Кроос (88)
17.12.11
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Нюрнберг 0:3
0:1 Даниел Дидави (8), 0:2 Йенс Хегелер (22), 0:3 Томаш Пекхарт (73)
17.12.11
16:30 ч.
Хамбургер – Аугсбург 1:1
0:1 Торстен Оерл (62), 1:1 Паоло Гереро (66)
17.12.11
16:30 ч.
Фрайбург – Борусия (Дортмунд) 1:4
0:1 Роберт Левандовски (7), 1:1 Ян Розентал (34), 1:2 Илкай Гюндоган (44), 1:3 Кевин Гроскройц (59), 1:4 Роберт Левандовски (70)
17.12.11
16:30 ч.
Хофенхайм – Херта 1:1
1:0 Сеяд Салихович (21), 1:1 Роман Хубник (90)
17.12.11
16:30 ч.
Волфсбург – Щутгарт 1:0
1:0 Себастиен Полтер (74)
17.12.11
19:30 ч.
Шалке 04 – Вердер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 27 победи за Шалке 04, 19 равенства, 38 победи за Вердер
18.12.11
16:30 ч.
Кайзерслаутерн – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 38 мача, 15 победи за Кайзерслаутерн, 6 равенства, 17 победи за Хановер
18.12.11
18:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 10 мача, 2 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 3 равенства, 5 победи за Майнц

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.