Хамбургер не успя да се реабилитира пред феновете си за конфузната загуба от Байерн (2:9) в Мюнхен миналия кръг и загуби у дома от Фрайбург с 0:1 в среща от 28-ия кръг на германската Бундеслига.

През първото полувреме голове на „Имтех Арена” не паднаха. След почивката пък брайзгауци стигнаха до трите точки с гол на Джонатан Шмид, който в 68-ата минута се възползва от подаване на Макс Крузе и вкара за 0:1. До края на мача домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат поне до изравнителен гол, но така и не успяха да преодолеят вратаря Оливер Бауман.

След загубата си Хамбургер е на девето място с 38 точки. Фрайбург пък се изкачи на петата позиция с 42 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 28 КРЪГ
05.04.13
21:30 ч.
Хофенхайм – Фортуна (Дюселдорф) 3:0
1:0 Роберто Формино (11), 2:0 Андреас Ламберц (75-авт.), 3:0 Кевин Фоланд (90)
06.04.13
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Аугсбург 4:2
1:0 Шибер (22), 1:1 Байер (43), 1:2 Фогт (45), 2:2 Шибер (55), 3:2 Съботич (63), 4:2, Левандовски (90)
18:30 ч.
Хановер – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 47 мача, 18 победи за Хановер, 7 равенства, 22 победи за Щутгарт

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК