Фрайбург се класира на полуфинал за Купата на Германия за първи път в историята си, след като записа победа като гост с 3:2 над Майнц след драматичен обрат.

Домакините взеха ранен аванс от два гола. Шоун Паркър откри резултата в 3-ата минута, а само минута по-късно датският национал Ники Зимлинг удвои.

В 65-ата минута Майнц остана с човек по-малко, тъй като Зденек Поспех получи втори жълт картон. В края на мача гостите се възползваха от численото си предимство.

Хърватинът Иван Сантини върна едно попадение в 84-ата минута, а Даниел Калигури изравни в добавеното време. Той беше точен от дузпа, отсъдена за фаул на Радослав Забавник срещу Сантини.

В началото на второто полувреме Даниел Калигури се разписа с левия крак и прати тима си на полуфиналите на турнира. В 65-ата минута на терена за Майнц се появи по-големият му брат Марко Калигури.