Хофенхайм продължава без спечелена точка от началото на сезона в Бундеслигата. В мач от 3 кръг тимът на Маркус Бабел отстъпи с 3:5 при гостуването си на Фрайбург. Хофе няма победа в официален мач в Германия от 11 април (4:0 над Хамбургер) и няма точка от 15 април (0:0 с Фрайбург). За Фрайбург това е първи успех за първенство от началото на сезона.

Матийо Делпиер даде аванс на гостите още във втората минута, но домакините изравниха в 17-ата чрез Карим Гуеде. 10 минути по-късно Макс Крузе обърна резултата в полза на домакините, но Борис Вукчевич изравни в 57-ата. В последните 22 минути паднаха нови четири гола.

В 68-ата Фалу Диане с глава засече асистенция на Крузе и даде нов аванс на Фрайбург, но в 76-ата Такаши Усами възстанови равенството. В 83-ата минута Седрик Макиади оползотвори пас на Крузе за 4:3, а три минути преди края Макс Крузе записа нова асистенция. Този път точен беше Себастиан Фрайс.

Поражението остави Хофенхайм на последното място в класирането без точков актив и треньорът Маркус Бабел е заплашен от уволнение, въпреки че преди мача собственикът Дитмар Хоп гарантира мястото на бившия германски национал. Фрайбург излезе осми с 4 точки.

Гройтер Фюрт – Шалке 04 0:2
0:1 Юлиан Дракслер (48), 0:2 Люис Холтби (88)
16.09.12
16:30 ч.
Фрайбург – Хофенхайм 5:3
0:1 Матийо Делпиер (2), 1:1 Карим Гуеде (17), 2:1 Макс Крузе (27), 2:2 Борис Вукчевич (57), 3:2 Фалу Диане (68), 3:3 Такаши Усами (76), 4:3 Седрик Макиади (83), 5:3 Себастиан Фрайс (87)
16.09.12
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 25 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 20 равенства, 41 победи за Хамбургер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскор на БЛИЦ - ТУК