Фрайбург приема Вердер (Бремен) в първи мач от 26-ия кръг на германската Първа бундеслига. Домакините са във възход, след като преди седмица разбиха Айнтрахт насред Франкфурт с 4:1. Вердер също е в подем. "Бременските музиканти" пък нямаха загуба в пет поредни кръга, което бе най-дългата им серия под ръководството на треньора Робин Дут. Фрайбург нямаше победа над съперника вкъщи от 2001 г.

Юлиян Шустер откри за домакините след четвърт час игра с втория си гол за сезона. След почивката събитията на терена се развиха още по-благоприятно за Фрайбург. В 53-ата минута Феликс Клаус се разписа за 2:0, а 6 по-късно швейцарецът Адмир Мехмеди направи преднината класическа – 3:0. Това беше осмо попадение за родения в Македония нападател от старта на първенството. Резервата Нилс Петерсен все пак направи загубата на гостите малко по-почетна в 70-ата минута. Голмайсторът се възползва от груба грешка на Матиас Гинтер. Успехът беше под №100 за Фрайбург у дома в елита.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ
21.03.14
21:30 ч.
Фрайбург – Вердер 3:1
1:0 Юлиян Шустер (15), 2:0 Феликс Клаус (53), 3:0 Адмир Мехмеди (59), 3:1 Нилс Петерсен (70)
22.03.14
16:30 ч.
Шалке 04 – Айнтрахт (Брауншвайг)
Баланс:
37 мача, 9 победи за Шалке 04, 11 равенства, 17 победи за Айнтрахт (Брауншвайг)