Евроучастникът Фрайбург продължава да не познава вкуса на победата през новия сезон в Бундеслигата, след като и в 6-ия кръг не успя да стигне до трите точки. Бившият тим на Гара Дембеле завърши 1:1 у дома с Херта. След равенството Фрайбург остава на предпоследното 17-о място с едва 3 точки в актива си, като по-малко има единствено Айнтрахт (Брауншвайг) - 1 точка.

Домакините откриха резултата срещу Херта още в 6-ата минута чрез Адмир Мехмеди, който излезе сам срещу Томас Крафт, преодоля го и изстреля топката в мрежата за 1:0.

Столичани обаче успяха да изравнят в 38-ата минута, когато Рони хвърли силно от тъч и взетият под наем от Хамбургер Пер Килян Шелбред отклони кълбото за 1:1. Малшансът лиши Фрайбург от победата в последната минута. Тогава Желсон Фернандес беше изведен сам срещу вратаря и стреля покрай него, но топката се отби в страничния стълб.

След равенството Херта има 8 точки и заема 10-ото място.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 6 КРЪГ
20.09.13
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Айнтрахт (Брауншвайг) 4:1
1:0 Оскар Венд (22), 2:0 Рафаел (31), 2:1 Мирко Боланд (58), 3:1 Макс Крузе (72), 4:1 Рафаел (75)
21.09.13
16:30 ч.
Хановер – Аугсбург 2:1
0:1 Пол Верхаег (51-дузпа), 1:1 Артур Собиех (60), 2:1 Саболч Хусти (89)
21.09.13
16:30 ч.
Волфсбург – Хофенхайм 2:1
0:1 Антони Модест (15), 1:1 Ивица Олич (44), 2:1 Ивица Олич (48)
21.09.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Борусия (Дортмунд) 1:1
0:1 Марсел Шмелцер (37), 1:1 Пер Нилсон (52)
21.09.13
16:30 ч.
Майнц – Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Роби Крус (19), 0:2 Ларс Бендер (38), 0:3 Щефан Кислинг (45+1), 0:4 Щефан Кислинг (59), 1:4 Юнус Мали (82)
Шалке 04 – Байерн 0:4
0:1 Бастиан Швайнщайгер (21), 0:2 Марио Манджукич (22), 0:3 Франк Рибери (75), 0:4 Клаудио Писаро (84)
22.09.13
16:30 ч.
Фрайбург – Херта 1:1
1:0 Адмир Мехмеди (6), 1:1 Пер Килян Шелбред (38)
22.09.13
18:30 ч.
Щутгарт – Айнтархт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 38 победи за Щутгарт, 18 равенства, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.