Рио Фърдинанд се завърна на терена след лечение на контузия на коляното и игра 45 минути за втория отбора на Манчестър Юнайтед при победата с 2:1 над Олдъм в първенството на резервните тимове.

31-годишният бранител може да се върне в първия тим на “червените дяволи” за мача с Евертън на 11 септември. С този мач започва важен период за Юнайтед, тъй като три дни по-късно има мач с Рейнджърс от Шампионската лита, а на 19 септември е домакинството срещу Ливърпул.

Рио Фърдинанд игра през първото полувреме на мача с резервите на Олдъм и бе заменен на почивката при резултат 0:0. С изявите си той не показа, че изпитва проблеми в коляното, което му попречи да игра на Мондиал 2010. Победата над Олдъм дойде с голове на Ники Аджосе и Федерико Македа. Бразилският халф Андерсон, който лекуваше контузия на коленни връзки, игра цял мач при успеха с 2:1./БЛИЦ