Дербито на Франция между Олимпик (Марсилия) и ПСЖ се оказа подобно на испанското Ел Класико. Двата тима завършиха 2:2 на "Стад Велодром", а с по два гола се отличиха Андре-Пиер Жиняк и Златан Ибрахимович. Малко по-рано в неделя Барселона и Реал (Мадрид) също завършиха 2:2, а по две попадения забиха Лионел Меси и Кристиано Роналдо.

Жиняк даде аванс на домакините в 17-ата минута след индивидуален пробив, но Ибрахимович изравни в 23-ата с впечатляващ удар с пета след ицпълнение на корнер. Две минути по-късно шведът даде аванс на парижани с точно изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра.

В 37-ата минута Жиняк изравни за Олимпик (Марсилия). Той беше точен с глава след центриране на Беноа Шейру от корнер. През втората част единственото положение за гол се откри пред резервата на ПСЖ Кевин Гамейро, но той би покрай вратата.

Равенството остави Олимпик (Марсилия) на първо място в класирането с 19 точки, три повече от парижани, които все още нямат загуба от началото на сезона.

Олимпик (Марсилия) – ПСЖ 2:2

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 19, 2.ПСЖ 16, 3.Олимпик (Лион) 15, 4.Лориен 14, 5.Реймс 14 и др.