Фрозиноне влезе за първи път в историята си в Серия „А”. Тимът на младия треньор Роберто Стелоне (38) извоюва директна промоция, след като в мач от 41-ия кръг на Серия „Б” победи Кротоне с 3:1. След този успех домакините събраха 71 точки и си осигуриха второто място в крайното класиране. Карпи вече си гарантира промоцията със своите 79 т.

Двубоят с Кротоне беше доста драматичен. Даниел Чиофани откри за домакините в 16-ата минута, а дубъл на Федерико Дионизи (41, 70) направи преднината на Фрозиноне класическа. В 79-ата минута Абел Гигли направи поражението на гостите по-почетно. Двата тима завършиха с по 10 души, след като Бланшар и Гигли бяха изгонени с червени картони в 86-ата минута. Гостите пропуснаха и дузпа в 63-ата минута. От „бялата точка” се провали румънецът Сергиу Сучиу.

Постижението на Фрозиноне е впечатлявящо, след като до миналия сезон тимът се подвизаваше в трета дивизия. Градчето от региона Лацио е с население от около 48 000 души.