Фулъм поднесе една от изненадите на 1/16-финалите на Лига Европа, след като успя да отстрани миналогодишния шампион в турнира за Купата на УЕФА Шахтьор (Донецк) след 1:1 в Украйна. Англичаните изиграха изключително силен тактически двубой, като дори успяха да поведат в резултата с попадение на Бреде Хангеланд. Домакините пък отново показаха, че все още са далеч от позната си форма и стигнаха само до равенство, което доведе до безславното им отпадане от турнира още преди осминафиналите.

В 32-ата минута при единствената си голова възможност за полувремето Фулъм поведе в резултата. Точен бе бранителят Брад Хангеланд, който се разписа с глава след центриране на Дъф от пряк свободен удар.

В 69-ата минута играчите на Мирка Луческу най-накрая успяха да изравнят. Бразилецът Жадсон се разписа след добро подаване на Коща. До края на срещата Шахтьор успя да създаде още няколко удобни положения за гол, но повече попадения не паднаха и последният съдийски сигнал дойде при този резултат./БЛИЦ