Димитър Бербатов и Фулъм претърпяха четвърта поредна загуба във Висшата лига. В мач от 12 кръг „котиджърс“ отстъпиха с 1:2 на Суонзи. Очакваният позитивен ефект в играта на лондончани с назначението на Рене Мюленсийн като партньор на Мартин Йол начело на тима не се получи. Бербо игра цял мач за домакините.

Суонзи излезе напред в резултата в 56-ата минута, когато Арън Хюз си вкара автогол. Осем минути преди края Скот Паркър изравни резултата с удар от наказателното поле след асистенция на Брайън Руиз. 10 минути преди края Джонджо Шелви донесе победата на „лебедите“ с изстрел извън наказателното поле, при който топката влетя в горния десен ъгъл на вратата на Маартен Стекеленбург.

Дарън Бент нямаше късмет през първото полувреме, когато след негов удар топката се отби в гредата на вратата на Суонзи. С това поражение Фулъм остана в зоната на изпадащите. Докато с първата си победа от шест мача „лебедите“ се изкачиха на 10-о място в класирането с 15 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
23.11.13
14:45 ч.
Евертън – Ливърпул 3:3
0:1 Фелипе Коутиньо (5), 1:1 Кевин Миралас (8), 1:2 Луис Суарес (19), 2:2 Ромелу Лукаку (72), 3:2 Ромелу Лукаку (82), 3:3 Даниел Стъридж (89)
Нюкасъл – Норич 2:1
1:0 Лоик Реми (2), 2:0 Йоан Гуфран (38), 2:1 Лирой Фер (80)
23.11.13
17:00 ч.
Арсенал – Саутхемптън 2:0
1:0 Оливие Жиру (22), 2:0 Оливие Жиру (86-дузпа)
23.11.13
17:00 ч.
Сток Сити – Съндърланд 2:0
1:0 Чарли Адам (30), 2:0 Стивън Нзонзи (81)
23.11.13
17:00 ч.
Фулъм – Суонзи 1:2
0:1 Арън Хюз (56-автогол), 1:1 Скот Паркър (64), 1:2 Джонджо Шелви (80)
23.11.13
19:30 ч.
Уест Хям – Челси (Диема)
Баланс: 88 мача, 35 победи за Уест Хям, 17 равенства, 36 победи за Челси
24.11.13
15:30 ч.
Манчестър Сити – Тотнъм (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 128 мача, 49 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 48 победи за Тотнъм
24.11.13
18:00 ч.
Кардиф – Манчестър Юнайтед (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 26 мача, 6 победи за Кардиф, 7 равенства, 13 победи за Манчестър Юнайтед
25.11.13
22:00 ч
.
Уест Бромич – Астън Вила (Нова Спорт / HD)
Баланс: 138 мача, 45 победи за Уест Бромич, 30 равенства, 63 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.