Фулъм и Кардиф изпаднаха от Висшата лига, това стана ясно след края на мачовете на двата тима от 37 кръг на английския елит.

Краят на 13-годишния престой на „котиджър“ във Висшата лига дойде след тежката загуба с 1:4 като гост на Сток Сити. Тимът на Феликс Магат можеше да запази шансове при победа, но успехът на Съндърланд над Манчестър Юнайтед предреши съдбата на лондонския тим.

Питър Одемвинги даде аванс на „грънчарите“ в 39-ата минута, а след това Марко Арнаутович и Усама Асаиди бяха точни. Кийрън Ричардсън върна едно попадение за Фулъм, но Джон Уолтърс възстанови аванса на Сток Сити от три гола.

Кардиф игра във Висшата лига само един сезон, а краят на престоя в елита беше подпечатан след поражението с 0:3 като гост на Нюкасъл. „Свраките“, които загубиха предишните си 6 мача, взеха аванс в 18-ата минута след гол на Шола Амеоби с глава.

В 69-ата минута голяма част от феновете на Нюкасъл напуснаха стадиона в знак на протест срещу управлението на клуба и не видяха вторите две попадения на домакините. Лоик Реми се разписа в 87-ата минута, а Стивън Тейлър беше точен в последната минута.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
03.05.2014
14:45 часа
Уест Хям - Тотнъм 2:0
1:0 Хари Кейн (27-автогол), 2:0 Стюърт Даунинг (44)
03.05.2014
17:00 часа
Астън Вила - Хъл Сити 3:1
1:0 Ашли Уестууд (1), 1:1 Джордан Баури (28-автогол), 2:1 Андреас Вайман (41), 3:1 Андреас Вайман (45)
Нюкасъл - Кардиф Сити 3:0
1:0 Шола Амеоби (18), 2:0 Лоик Реми (87), 3:0 Стивън Тейлър (90)
03.05.2014
17:00 часа
Сток Сити - Фулъм 4:1
1:0 Питър Одемвинги (39), 2:0 Марко Арнаутович (54), 3:0 Усама Асаиди (72), 3:1 Киърън Ричардсън (80), 4:1 Джон Уолтърс (82)