Фулъм победи у дома Болтън с класическото 3:0 в отложена среща от 33-ия кръг в английската Висша лига. В герой за „котиджърс” с превърна Клинт Демпси, който вкара два от головете, а третия бе дело на Бреде Хангеланд. Българският национал Мартин Петров и днес остана на резервната скамейка на Болтън, като изобщо не влезе в игра.

Мачът започна много добре за домакините, след като Демпси откри резултата с гол в 15-ата минута. До края на първата част не се стигна до нови попадения. След почивката в 48-ата минута американският национал вкара втория си гол в мача за 2:0, а в 65-ата минута Бреде Хангеланд оформи и крайното 3:0.

След победата си Фулъм се изкачи на девето място с актив от 42 точки, докато Болтън си остана на осмата позиция с 46 пункта. /БЛИЦ