Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Фулъм и Уигън не успяха да се победят в дербито на средата на класирането и направиха 1:1 в мач от 12 кръг на Висшата лига.

Срещата се игра пред най-ниската посещаемост от началото на сезона. Само 16 172 зрители станаха свидетели на удара с глава на Ерик Невланд в 10-ата минута, който срещна гредата.

Само две минути по-късно Уигън поведе в резултата с попадение на Емерсън Бойс, но Клинт Демпси изравни от дузпа в 39-ата минута, отсъдена за фаул на Тайтъс Брамбъл срещу американеца.

Евертън успя да удържи финалния натиск на Уест Хям и записа първата си победа във Висшата лига от септември насам, след като се наложи с 2:1 като гост.

“Карамелите” нямаха съществено предимство, но откриха резултата в 27-ата минута, когато Луи Саха се разписа след пас на Тим Кейхил.

Дан Гослинг удвои в 64-ата минута, след като Робърт Грийн отби първият му удар. Само минута по-късно Уест Хям намали след автогол на Тони Хибърт. Зейвън Хайнс имаше няколко възможности за изравнителен гол, но Евертън удържа и взе трите точки./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
От 8 ноември, неделя
Хъл Сити - Сток Сити 2:1
0:1 Етерингтън (21), 1:1 Олофинджана (62), 2:1 Венегор оф Хеселинк (90+1)

Уест Хям - Евертън 1:2
0:1 Саха (27), 0:2 Гослинг (64), 1:2 Хибърт (65-автогол)

Уигън - Фулъм 1:1
1:0 Бойс (13), 1:1 Демпси (39-дузпа)

От 7 ноември, събота

Астън Вила – Болтън   5:1
1:0 Йънг (5), 2:0 Агбонлахор (43), 2:1 Елмандър (45), 3:1 Джон Карю (53), 4:1 Джеймс Милнър (72), 5:1 Куеяр (76)

Блекбърн – Портсмут 3:1
0:1 О`Хара (15), 1:1 Робъртс (53), 2:1 Нелсен (73), 3:1 Робъртс (86)

Манчестър Сити – Бърнли 3:3

0:1 Аликсандър (19-д), 0:2 Флетчър (32), 1:2 Шон Райт Филипс (43), 2:2 Коло Туре (55), 3:2 Белами (58), 3:3 МакДоналд (87)

Тотнъм – Съндърланд 2:0
1:0 Роби Кийн (12), 2:0 Хъдълстоун (68)

Уулвърхемптън - Арсенал 1:4
0:1 Зубар (28-автогол), 0:2 Крейдък (36-автогол), 0:3 Фабрегас (45+1), 0:4 Аршавин (66), 1:4 Крейдък (89)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 8 ноември, неделя
18:00 часа Челси - Манчестър Юнайтед
Баланс: 134 мача, 37 победи за Челси, 41 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед