Млад венецуелски играч се е подложил на спешна операция на дясното око, след като автобусът на първодивизионния Естудиантес де Мерида беше нападнат след мач като гост.

От ръководството на клуба обявиха, че Хесус Кинтеро е наранен в окото от стъклено парче, когато фенове на противниковия отбор – Янерос де Гуаране, нападнали автобуса с камъни.

Фотографии от мястото на инцидента показват, че 18-годишният футболист, който наскоро вкара първия си гол за Естудиантес, има прорезна рана край окото, нараняване на устните и ръцете.

От клуба обявиха, че операцията е преминала успешно и Кинтеро няма да загуби дясното си око. Очаква се той да няма дълготрайни проблеми със зрителния орган.

Янерос де Гуаране победи с 3:1 Естудиантес се Мерида в мача преди инцидента. Двубоят беше част от първенството Клаусура, втора част от венецуелското първенство.