Сърбия постигна победа срещу Бразилия с 2:1 след продължения и извоюва за първи път в историята светиовната титла по футбол за младежи до 20 години. Западните ни съседи ликуваха на финала на Мондиала, който се проведе в Нова Зеландия и не позволиха на "Селесао" да вземе трофея за шести път.

В герой за сърбите се превърна Намaня Максимович, реализирал победното попадение в 118-ата минута. Талантът е основен играч на казахстанския Астана, където треньор му е Станимир Стоилов.

Нападателят на Чукарички Станиша Мандич откри резултата в 70-ата минута, а само 3 минути след това халфът на Манчестър Юнайтед Андреас Перейра изравни за Бразилия. До края на редовното време не падна друг гол, а играта продължи да е коректна и без нито един показан жълт картон. При последвалите изпълнения двата тима пропуснаха по няколко положения, за да се стигне до 118-ата минута, когато атакуващият халф Неманя Максимович наказа Бразилия и качи Сърбия на световния връх при 20-годишните.

В спора за третото място Мали победи Сенегал с 3:1.