Таджикистан победи Ливан с 2:1 в двубой от Купата на Азия, с което се класира за следващата фаза на турнира.

В герой за тима се превърна полузащитникът на ЦСКА 1948 Парвиз Умарбаев, който изравни от фаул в 80-ата минута.

Ливан поведе в 47-ата минута с попадение на Жради (1:0), а десет минути по-късно остана с човек по-малко заради червен картон на Ел Зен.

Умарбаев върна интригата след статично положение от около 20 метра (1:1), а в добавеното време Таджикистан стигна до победата с попадение на Нурдин Хамрокулов (2:1).

В другия мач от групата, игран по същото време, Катар се наложи с 1:0 над Китай.

Таджикистанците събраха 4 точки в актива си. Домакинът на турнира Катар спечели безапелационно групата си с 3 победи от 3 мача и актив от 9 точки. Китай остана трети с 2 точки, докато Ливан завърши последен само с точка.