Реал Мадрид победи с 4:2 след продължения Байерн (Мюнхен) в 1/4-финал-реванш. В срещата обаче за пореден път съдийството излезе на преден план. Артуро Видал бе изгонен от игра за втори жълт картон, а след това два от головете на "белия балет" са повече от съмнителни и гостите претендират за засади.

В 15-ата минута на първото продължение Кристиано Роналдо получи пас зад защитата и отбеляза решаващ гол за 2:2, но повторенията ясно показаха, че е в засада. В 110-ата минута Марсело изведе Роналдо, като и в тази ситуация останаха съмнения за засада.

Редом с претенциите на Байерн (Мюнхен) обаче трябва да се отбележи и второто им попадение, с което поведоха с 2:1. Там също има съмнение за засада при паса с гърди към Левандовски, след който Серхио Рамос си вкара автогола.