Съдомакинът Габон победи Тунис с минималното 1:0 и спечели Група „C” от турнира за Купата на африканските нации. И двата тима бяха осигурили класирането си за 1/4-финалите предварително. Единственото и победно попадение за Габон на мача в град Франсил вкара нападателят на Сент Етиен Пиер Емерик Аубамеянг в 62-ата минута. Така Габон финишира на първо място в крайното класиране с пълен актив от 9 точки, докато Тунис остана втори с 6 пункта и също продължава в следващата фаза.

Габон – Тунис 1:0
1:0 Пиер Аубамеянг (62)

Габон:
Овоно, Екуеле Манга, Броу Аранга , Моуеле (75 – Ебанега), Моусоно, Зита Мбанангойе (90 – Амбоуроует), Палун, Биого Поко, Коусин, Мейе (46 – Мадинда), Аубамеянг

Тунис: Жриди, Боусаиди , Абденур , Хемам , Ифа, Рагуед, Саихи, Бен Яхия (70 – Чикауи), Йомаа (70 – Алагуи), Калифа (83 – Дараги), Мсакни

В другия мач от групата Мароко спечели срещу Нигер също с 1:0 и финишира на трето място в крайното класиране. Още преди този мач в столицата на Габон Либервил бе ясно, че и двата състава отпадат от турнира. Голът за успеха на тима от Северна Африка отбеляза халфът на Монпелие Юнес Белханда след асистенция на Маруан Шамак в 79-ата минута. Успехът бе първи за Мароко, който финишира с 3 точки в групата и отпада от турнира, а Нигер приключва на последна позиция без актив.

Нигер – Мароко 0:1
0:1 Юнес Белханда (79)

Нигер: Даоуда, Соумалиа, Мохамед, Лансина, Булус, Бонс (46 – Коудизе ), Якуба (81 – Камилу), Б.Исуфу, Маазу , Нгоуну (62 – А.Исуфу), Дан Кова

Мароко: Амсиф, Ел Кадури, Алиуи, Боукрис , Ламрани, Ел Ахмади, Бусуфа, Харджа (41 – Хермах ), Белханда (90+3 – Амрабат), Хаджи (65 – Каркела), Шамак