Единият от домакините на Купата на Африканските нации Габон започна участието си на турнира с победа над Нигер с 2:0 в мач от Група “С”.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 30-ата минута, когато на далечната греда засече центриране на Стефан Нгуема.

Домакините имаха предимство в играта и малко преди почивката Нгуема вкара втори гол. Той бе точен при добавката, след като удар на Обамеянг бе отразен от вратаря Касали Дауда.

За Нигер това бе дебют на Купата на Африканските нации и тимът бе тотално надигран от домакините. Габон излезе начело в класирането на групата, а по-късно днес Мароко среща Тунис във втория мач от потока.

Габон – Нигер 2:0
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (30), 2:0 Стефан Нгуема (45)

1_19.jpg Габон: 1.Дидие Овоно, 3.Едмонд Муеле, 4.Реми Ебанега, 5.Бруно Манга, 7.Стефан Нгуема (75-13.Бруно Зита), 9.Пиер-Емерик Обамеянг (84-10.Даниел Кузен), 11.Ерик Мулунги, 14.Леви Мадинда, 15.Андре Поко (90-8.Лойд Палун), 18.Седрик Мубамба, 22.Чарли Мусоно

1_20.jpg Нигер: 16.Касали Дауда, 15.Сулиман Мазаду (57-5.Джими Булус), 4.Кадер Амаду Додо, 13.Мохамед Чикото, 23.Мохамед Сумайла, 14.Исуфу Бубакар Гарба, 3.Карим Ласина, 6.Идриса Лауали, 10.Бубакар Талату (62-20.Мутари Амаду), 11.Алхасан Исуфу (43-21.Якуба Али), 2.Муса Маазу