Габриел Жезус продължава головата си серия след трансфера от Манчестър Сити в Арсенал и помогна на новия си тим да разгроми Челси с 4:0 в контролна среща, играна в Орландо.

Бразилският национал откри резултата в 15-ата минута, като това беше четвъртото му попадение в четири мача, а „топчиите“ записаха пети успех в предсезонните си проверки.

Капитанът Мартин Йодегор удвои в 36-ата минута, а Букайо Сака и Самби Локонга бяха точни през второто полувреме. Новото попълнение Олександър Зинченко изигра първия си мач за „артилеристите“ като титуляр. Арсенал демонстрира игра, която вдъхва много надежди на феновете преди началото на сезона.

От друга страна Челси се представя слабо и изглежда като отбор, на който липсват увереност и ритъм, а резултатите са притеснителни. Поражението от Арсенал идва броени след загубата от новака в МЛС Шарлът ФК след дузпи.

АРСЕНАЛ – ЧЕЛСИ 4:0
1:0 Габриел Жезус (15), 2:0 Мартин Йодегор (36), 3:0 Букайо Сака (66), 4:0 Самби Локонга (90+3)

Арсенал: Рамсдейл (72-Търнър), Уайт (72-Седрик), Салиба, Габриел, Зинченко (46-Тавареш), Партей (72-Елнени), Джака (78-Локонга), Сака (72-Маркиньос), Йодегор (78-Мейтланд-Найлс), Мартинели (72-Пепе), Жесус (57-Нкетиа)

Челси: Менди, Джеймс (73-Хъдсън-Одой), Чалоба (45+Сар), Силва (73-Кулибали), Емерсон (46-Алонсо), Галахър (46-Ковачич), Жоржиньо (73-Ампаду), Хаверц (64-Батшуай), Маунт (64-Зиеш), Стърлинг (46-Аспиликуета), Вернер (46-Пулишич)