Българският защитник Костадин Гаджалов игра цял мач за ФК Дънди при загубата с 1:2 от Селтик в среща от 18-ия кръг на шотландската Висша лига. Двубоят в Глазгоу не започна много добре за "детелините", които през първото полувреме трудно намираха пролука към вратата на гостите. Отбраната на Дънди играеше на висота, като Гаджалов се отличи с няколко стабилни намеси, предотвратявайки опасности пред вратата на тима си.

Във втората минута на добавеното време на първата част обаче Селтик успя да поведе чрез Грифитс, а в 57-ата израелецът Нир Битон удвои преднината на домакините.

След това играчите от Дънди се активизираха и намалиха изоставането в 69-ата минута, когато Маркус Хабер наказа Селтик.

"До края имахме още един шанс и можеше да си тръгнем с точката, но пропуснахме. Тежък мач беше. Представихме се добре, като се има предвид какъв класен отбор е Селтик", коментира Гаджалов пред БЛИЦ СПОРТ.

Във временното класиране грандът от Глазгоу е убедителен лидер с 46 точки, а ФК Дънди има 16 и заема десетото място.