Българският халф Владимир Гаджев дебютира за новия си отбор Анортозис. Бившият играч на Левски се появи в игра в средата на второто полувреме при равенството на тима 2:2 с Академия Пандев (Струмица). Контролата между двата тима се проведе в Симитли.

Другият българин в състава на кипърците Иван Бандаловски започна като титуляр и беше заменен след малко повече от час игра.

Анортозис пропиля аванс от два гола, а главният съдия Николай Йорданов показа три червени картона, но изгонените футболисти бяха заменяни и двата тима завършиха двубоя с по 11 играчи.
Бразилецът Андре Алвеш откри резултата още в седмата минута, а шест минути след почивката отново той се разписа от дузпа.

Константин Чешмеджиев намали след час игра с глава след центриране от корнер, а шест минути по-късно американецът Боуен изравни.

Капитанът на Анортозис Жоао Витор беше изгонен с директен червен картон след разправия с Давид Атанаскоски през първото полувреме, а Карлитос също беше отстранен след два жълти картона за група игра. От македонците пък голмайсторът Чешмеджиев получи директен червен картон за груб фаул без топка.