Галатасарай е все по-близо до спечелване на шампионската титла в Турция. Грандът разби вечния враг Фенербахче с 3:0 на своя „Рамс Парк“ в мач от 31-вия кръг на Суперлигата. „Джим Бом“ вече има 74 точки, на седем пред „жълтите канарчета“ три кръга преди края.

След четвърт час игра Фенербахче пропиля златен шанс да завърже интригата в първенството. Андерсон Талиска обаче пропусна дузпа, като дори не уцели вратата и резултатът остана 0:0.

Този пропуск струваше скъпо на гостите. В 40-ата минута Марио Лемина изведе Виктор Осимен, който изпревари няколко противникови защитници и прати топката в десния ъгъл за 1:0.

В 62-ата минута вратарят на Фенербахче Едерсон бе изгонен с втори жълт картон за фаул в наказателното поле, Баръш Алпер Йълмър вкара отсъдената дузпа за 2:0.

В 84-ата минута падна и третото попадение, коет беше дело на Торейра.