Галатасарай не успя да победи Лацио и двата отбора завършиха 1:1 в първа 1/16-финална среща от Лига Европа, играна в Истанбул. Мачът бе равностоен, като и двата отбора трудно стигаха до стопроцентови положения, благодарение на добрата игра на противниковите защити.

Гостите започнаха по-настойчиво, но бяха изненадани в 12-ата минута след хубава атака на Галатасарай, при която Сабри бе изведен очи в очи срещу Маркети и не сбърка за 1:0.

Лацио се хвърли да изравнява и резултатът не закъсня.Милинкович в 21-ата минута засече с глава центриране от фаул отляво и от малкото наказателно поле направи 1:1.

През останалата част на двубоя двата отбора опитваха да се надхитрят, като се редуваха да атакуват, но така и не успяха да отбележат второ попадение.

В самия край на срещата Булут имаше страхотен шанс да донесе победата на домакините, но ударът му с глава от дузпата, след центриране, мина на сантиметри над вратата.

Реваншът е на 25 февруари на "Олимпико".

Резултати и програма в Лига Европа - ТУК !!!