Шалке 04 загуби с 2:3 у дома от Галатасарай в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и отпадна от турнира с общ резултат 3:4. Първата среща помежду им бе завършила 1:1 в Истанбул. На реванша в Гелзенкирхен точни за домакините бяха Роман Нойщетер (17) и Мишел Бастос (63), а между тези попадения за гостите се разписаха Хамит Алтънтоп (37) и Бурак Йълмаз (42), докато в последните секунди Умут Булут (90+5) оформи крайния резултат.

Грандът от Истанбул започна срещата по-офанзивно, докато домакините приеха играта и чакаха шансовете си на контри с оглед на резултата 1:1 от първата среща. В 7-ата минута Селчук стреля силно, но стражът на Шалке 04 Тимо Хилдебранд отрази удара. Малко след това пред Селчук се разкри нов шанс след пас на Дрогба, но той пропусна.

Доста изненадващо с оглед на случващото се до момента в 17-ата минута „кралскосините” поведоха, след като при центриране от корнер последва разбъркване пред Фернандо Муслера и Роман Нойщетер от близка дистанция вкара за 1:0. Този гол не обезкуражи гостите, които продължиха да са по-активни и напълно заслужено изравниха. В 37-ата минута със страхотен изстрел отдалеч роденият в Гелзенкирхен Хамит Алтънтоп препарира Хилдебранд за 1:1.

В 42-ата минута турският гранд осъществи пълен обрат, след като изчистена напред топката попадна в Бурак Йълмаз, който напредна и технично прехвърли Хилдебранд за 2:1.

След почивката „миньорите” натиснаха и усилията им бяха възнаградени в 63-ата минута, когато привлеченият под наем от Лион през зимата Мишел Бастос бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите и преодоля Фернандо Муслера за 2:2. Три минути по-късно Муслера отрази силен удар на Дракслер. До края на мача „кралскосините” направиха всичко възможно по силите си, за да стигнат до обрата и победата, но не успяха да го направят.

В 84-ата минута Амрабат от гостите се озова сам срещу Хилдебранд, който успя да отрази удара на нападателя. Финалният щурм на домакините завърши злощастно за тях, след като буквално в последните секунди на даденото 5-минутно продължение на мача Умут Булут изкочи сам срещу Хилдебранд и вкара за крайното 2:3. Така Галатасарай се класира заслужено за следващата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Жребият за 1/4-финалите в Шампионската лига е на 15 март (петък) от 13:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион.

(общ резултат 3:4, в първия мач 1:1)
 1:0 Роман Нойщетер (18), 1:1 Хамит Алтънтоп (37), 1:2 Бурак Йълмаз (42), 2:2 Мишел Бастос (63), 2:3 Умут Булут (90+5)

Гелзенкирхен, “Фелтинс Арена”
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)
Жълти картони: Коласинац, Хьогер (Шалке 04); Дрогба (Галатасарай)

Шалке 04: 34.Хилдебранд, 22.Учида, 4.Хьоведес, 32.Матип, 35.Коласинац, 9.Мишел Бастос, 33.Нойщетер (46 - 23.Фукс), 12.Хьогер (85 - 29.Мейер), 31.Дракслер, 17.Фарфан, 20.Пуки (85 - 19.Обаси)

Галатасарай: 25.Муслера, 27.Ебуе, 26.Кая (79 - 5.Зан), 13.Нонкеу, 14.Снайдер (70 - 53.Амрабат), 4.Хамит Алтънтоп, 10.Фелипе Мело, 11.Риера, 8.Инан, 12.Дрогба, 17.Йълмаз (86 - 19.Булут)