Галатасарай се съвзе след трудното начало и ще посрещне новата 2014 година на второ място в турското първенство. Грандът от Истанбул днес победи като гост с 3:1 Кайзери Ерджиеспор в мач от 17-тия кръг, последен от есенния дял на шампионата. Лидер в класирането с мач по-малко е Фенербахче, който има 38 точки. Галатасарай е втори с 33, трети е Касъмпаша с 31, четвърти е Бешикташ с 29, но и двата тима допуснаха загуби в настоящия кръг.

Галатасарай реши изхода на двубоя още до 13-ата минута. Уесли Снайдер откри резултата още във 2-ата минута, а Бурак Йълмаз удвои в 13-ата. Фелипе Мело направи резултата класически в 34-ата минута. При 3:0 завърши първото полувреме, а домакините стигнаха до почетен гол в 54-ата минута. Автор на попадението стана Йозтекин.

19:00 часа, Фенербахче - Кайзериспор

Класиране след 17 кръг: 1.Фенербахче 38 точки (мач по-малко), 2.Галатасарай 33, 3.Касъмпаша 31, 4.Бешикташ 29, 5.Ескишехирспор 27, 6.Сивасспор 26 и други.