Турският шампион Галатасарай срази Фенербахче с 3:2 в драматичен финал за Суперкупата на страната. Селчук Инан реализира победния гол от дузпа в последната минута. Дербито започна равностойно, но в 19-ата минута сараите излязоха напред в резултата чрез Юмит Булут. Точно преди почивката фенерите избухнаха чрез своята голяма звезда Алекс. С техничен изстрел бразилецът прати топката в мрежата на Галатасарай за 1:1. В средата на втората част Булут заби втория си гол в мача за 2:1. Малко по-късно холандският нападател Дирк Каут с премерен удар възстанови равенството 2:2. В 67-ата минута съставът на Фатих Терим остана с човек по-малко на терена заради втори жълт и съответно червен картон на Бейтар. Въпреки численото си предимство “синьо-жълтите” не намериха пролуки в добре подредената отбрана на Галатасарай. В последната минута съдията даде дузпа за сараите, която беше реализирана от халфа Селчук Инан за крайното 3:2./БЛИЦ