Галатасарай спечели шампионската титла на Турция. Грандът грабва трофея за рекорден 20-и път в своята история. Тимът се възползва от грешката на конкурента Фенербахче, който не успя да победи Истанбул Башакшехир като гост - 2:2. По този начин преднината на Галатасарай пред вечния враг стана 5 точки (76:71) кръг преди края на първенството, който ще се проведе на 31 май.

Символичните гости от Фенербахче завършиха мача с 8 души - от 84-ата до 96-ата минута червени картони получиха четирима играчи на тима - Мехмед Топуз, Бруно Алвес, Канер Еркин и Пиер Убо. Мехмед Батдал (53,62) даде комфортен аванс на Истанбул Б, а силите на Фенербахче стигнаха само до изравняване след голове на Диего (81) и Уебо (88). В последната минута Батдал пропусна дузпа, а с това и възможността да реализира хеттрик и да донесе победата на домакините.

Галатасарай триумфира за трети път в последните четири сезона.