Кевин Гамейро вкара хеттрик за ПСЖ при победата с 3:1 над Аячо. По този начин парижани си върнаха аванса от три точки на върха на класирането в Лига 1.

Френският национал откри резултата във втората минута. Той се разписа при изпълнение на корнер от Нене, а топката бе продължена към задната греда от Силван Арман.

Карл Меджани изравни в 24-ата минута след центриране на Арно Мейр. ПСЖ отново излезе напред в 50-ата минута, когато Мохамед Сисоко асистира на Гамейро.

Три минути по-късно и Клеман Шантом се отчете с голов пас към Гамейро. ПСЖ е пред Олимпик (Лион) и Монпелие в класирането, като преследва първа титла от 1994 г.

22:00 часа: Рен - Лориен

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 23, 2.Монпелие 20, 3.Олимпик (Лион) 20, 4.Лил 19, 5.Тулуза 18 и др.