Гана се класира на полуфиналите на световното първенство по футбол до 20 години, което се провежда в Египет. “Черните звезди” влязоха в Топ 4 на турнира след победа с 3:2 над Южна Корея. Два гола за африканците вкара Доминик Адиях.

Ганайците на два пъти повеждаха с два гола преднина, но азиатците успяваха да редуцират разликата до гол изоставане. Адиях откри резултата в 8-ата минута, а Ренсфорд Осей удвои в 28-ата.

Хи Сьонг Парк върна едно попадение в 31-ата минута. В 78-ата отново Адиях изведе Гана с два гола напред, преди Донг Суб Ким да намали четири минути по-късно.

В следващата фаза африканците ще играят с победителя от мача между Италия и Унгария, който е по-късно днес. Другите два четвъртфинала Бразилия – Германия и ОАЕ – Коста Рика са утре./БЛИЦ