Капитанът на Гана Джон Менса вкара гол и получи червен картон при победата на тима си с 1:0 над Ботсвана в мач от Група “D” на Купата на Африканските нации.

Менса вкара единственото попадение в мача в 25-ата минута, когаго засече топката след изпълнение на корнер. По този начин той материализира надмощието на “черните звезди” пред полупразния стадион във Франсвил.

В 66-ата минута Джон Менса получи директен червен картон, след като събори пред наказателното поле откъсващия се срещу вратаря Джером Раматлакване. По този начин Гана трябваше да стигне до измъчен в успех в мач, който се очакваше да спечели с лекота.

Единствената голова възможност за Ботсвана бе в началото на второто полувреме, когато Джон Бойе изчисти от голлинията удар с глава на Моемеди Моатлапинг.

Гана – Ботсвана 1:0
1:0 Джон Менса (25)

1_23.jpgГана: 16.Адам Ларсен, 4.Джон Панцил, 5.Джон Менса, 21.Джон Бойе, 7.Самуел Инкум, 6.Антони Анан, 8.Емануел Агиеманг-Баду, 13.Джордан Айю (59-14.Алхасан Масахаду), 11.Съли Мунтари (72-19.Джонатан Менса), 10.Андре Айю (88-23.Мохамед Абу), 3.Асамоа Гиан

1_24.jpgБотсвана: 16.Модири Марумо, 22.Чепо Мотлабанкве, 2.Ндиаоп Лечолатебе, 5.Момпати Тума, 3.Мисаманегапе Рамохибиду, 6.Офенце Нато, 10.Моемеди Моатлапинг, 12.Патрик Мотсепе (60-19.Могаколоди Нгеле), 18.Могоги Габонамонг, 8.Кидео Феньо Монгала, 9.Джером Раматлкване