Гана стана първият отбор, който се класира за Купата на Африканските нации през 2013 г., след като дебютантът Африе Акуа вкара единствения гол за победата над Малави с 1:0.

Акуа, който беше взет в националния отбор на “черните звезди” в последния момент, откри резултата още в четвъртата минута на втория мач между двата тима в Лилонгве.

Минималният успех беше достатъчен на Гана, след като тимът спечели с 2:0 първата среща преди месец.

Ганайците бяха сред фаворитите на тазгодишното издание на Купата на Африканските нации, но завършиха на четвърто място на турнира в Екваториална Гвинея и Габон, след като на полуфиналите загубиха от Замбия.

Следващата Купа на Африканските нации е през 2013 г. в ЮАР и ще се проведе между 19 януари и 10 февруари.