Бившият нападател на "Левски" и настоящ на Фрайбург Гара Дембеле игра при победата на Мали с 1:0 над Гвинея от турнира за Купата на Африканските нации. Мачът беше от Група "D" на надпреварата.

Единственото попадение падна през първото полувреме. Вкара го Бакайе Траоре от Нанси. 26-годишният полузащитник получи топката пред наказателното поле на Гвинея и стреля мощно, след което кълбото рикошира в съперников играч и влетя в мрежата - 1:0.

Дембеле беше сред резервите на Мали, като се появи на терена в 64-ата минута, заменяйки Шейк Диабате.

В другата среща от групата Гана победи с 1:0 Ботсвана с гол на Джон Менса. По този начин Мали и "черните звезди" имат равни показатели и заемат първите две места с по 3 точки.