Голмайсторът на “А” група от миналия сезон с “Левски” Гара Дембеле вкара втория си гол за Фрайбург. Звездата се разписа срещу Вердер при загубата с 3:4 в контрола. Двубоят беше официално представяне на Фрайбург пред домакинската публика за новия сезон. Гарата започна като титуляр и се разписа за 2:1 в 32-ата минута. Преди това гостите от Бремен откриха резултата чрез Ти в 8-ата минута. Калигури от Фрайбург изравни в 29-ата, а Дембеле направи 2:1 три минути след това. Макиади покачи на 3:1 в 50-ата минута за домакините. Гостите намалиха на 2:3 след попадение на Арнаутович в 68-ата минута, а в 84-ата Вагнер изравни за 3:3 от дузпа. Преди това, в 80-ата минута, Дембеле беше сменен от Банович. Вердер стигна до пълен обрат в 88-ата минута, когато Арнаутович се разписа за крайното 4:3./БЛИЦ