Бившият нападател на “Левски” и Локомотив (Пловдив) Гара Дембеле игра две минути за Фрайбург при равенството 2:2 като гост на Аугсбург в първия кръг на Бундеслигата.

Папис Демба Сисе даде аванс на гостите три минути след почивката, но пет минути по-късно Аугсбург, за който това бе исторически първи мач в елита, изравни чрез Саша Мьолдерс.

В 55-ата минута националът на конгоанският национал Седрик Макиади върна Фрайбург като водач в резултата. Девет минути преди края Мьолдерс отново изравни.

Гара Дембеле се появи в игра в 88-ата минута на мястото на Даниел Калигиури, но тимът му не успя да стигне до победно попадение./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
05.08.11
21:30 часа
Борусия (Дортмунд) – Хамбургер 3:1
1:0 Кевин Гроскройц (17), 2:0 Марио Гьотце (29), 3:0 Кевин Гроскройц (48), 3:1 Роберт Теше (79)
06.08.11
16:30 часа
Вердер – Кайзерслаутерн 2:0
1:0 Маркус Розенберг (60), 3:0 Маркус Розенберг (81)
06.08.11
16:30 часа
Хановер – Хофенхайм 2:1
1:0 Ян Шлаудраф (15), 1:1 Сеяд Салихович (18-дузпа), 2:1 Мохамед Абделауе (30-дузпа)
06.08.11
16:30 часа
Щутгарт – Шалке 04 3:0
1:0 Какау (37), 2:0 Мартин Харник (56), 3:0 Шинджи Оказаки (89)
06.08.11
16:30 часа
Кьолн – Волфсбург 0:3
0:1 Патрик Хелмес (17), 0:2 Марсел Шефер (85), 0:3 Патрик Хелмес (90)
06.08.11
16:30 часа
Аугсбург – Фрайбург 2:2
0:1 Папис Демба Сисе (48), 1:1 Саша Мьолдерс (53), 1:2 Седрик Макиади (55), 2:2 Саша Мьолдерс (81)
Майнц – Байер (Леверкузен) Евроспорт 2 България
Баланс: 10 мача, 4 победи за Майнц, 2 равенства, 4 победи за Байер (Леверкузен)
07.08.11
18:30 часа
Байерн – Борусия (Мьонхенгладбах) Евроспорт 2 България
Баланс: 86 мача, 41 победи за Байерн, 27 равенства, 18 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите от Бундеслигата.