Гана направи 1:1 с Гвинея и не само спечели Група “D”, но и помогна на Мали да се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея и Габон. „Черните звезди” поведоха с гол на Емануел Агиеманг – Баду в 28-ата минута, но Гвинея изравни чрез Абдул Камара във втората минута на добавеното време на първата част. След почивката гвинейците опитаха всичко по силите си да стигнат до пълен обрат и така да прескочат групата, но така и не успяха да отбележат ново попадение, а в 69-ата минута останаха и с човек по-малко на терена, след като Мамаду Ба си изкара втори жълт и съответно червен картон. С това реми Гана събра 7 точки и спечели Група „D”, а четвъртфиналите ще играе с Тунир. Гвинея финишира на трета позиция с 4 пункта и отпадна от надпреварата.

Гана – Гвинея 1:1

1:0 Емануел Агиеманг – Баду (28), 1:1 Абдул Камара (45+2)

Гана: Кварасей, Пентсил, Ворса, Бойе, Алхасан , Инкоом, Анан (76 - Д.Боатенг), Асамоа, Агиеманг-Баду, Гиан (75 – Тагое), Андре Аею (87 – Таки)

Гвинея: Ятара, Д.Балде, Заяте , И.Диало, Фейндуно (76 – Х.Балде), Т.Ба, М.Ба , И.Траоре (78 – А.Бангура), Исмаел Бангура (85 – Соума), Абдул Камара, А.Диало

От ремито между Гана и Гвинея максимално се възползва Мали, който надви аутсайдера Ботсвана с 2:1 и се класира за 1/4-финалите на турнира. Ботсвана изненадващо поведе в резултата с гол на Могаколоди Нгеле в 50-ата минута, но Мали обърна нещата в своя полза след попадения на бившия голмайстор на „Левски” и настоящ нападател на Фрайбург Гара Дембеле в 56-ата минута и Сейду Кейта в 75-ата минута. Асистенцията за второто попадение бе дело на Диабате, заменил минута по-рано Дембеле. С победата си Мали събра 6 точки и завърши на второ място в групата, което му гарантира четвртфинал срещу съдомакина Габон. Ботсвана остана на последна позиция без актив.

Ботсвана - Мали 1:2
1:0 Могаколоди Нгеле (50), 1:1 Гара Дембеле (56), 2:1 Сейду Кейта (75)

Ботсвана: Марумо, Тума, Летхелатебе, Охилве, Мотихабанкве , Габонамонг, Мафоко, Моатхапинг, Раматхакване (86 – Чекисо), Нгеле (86 – Селолване), Чилетсо (82 – Монгала)

Мали: Сисоко, Канте, Тамбура, Берте, Диаките (59 – Кулибали), Кейта, Траоре (86 – Ятабаре), Соу , Майга, Дембеле (74 – Диабате)