Норич загуби на свой терен от Тотнъм с 0:2 в среща от 18-ия кръг на английската Висша лига. И двата гола за успеха на „шпорите” вкара уелският национал Гарет Бейл (56, 67).

През първото полувреме гостите от Лондон имаха превес, но „канарчетата” не допуснаха гол и запазиха нулевото равенство. След почивката обаче в 56-ата минута вратарят на домакините Джон Руди капитулира, след като Емануел Адебайор изведе на чудесна позиция Гарет Бейл, който реализира за 0:1. След още 11-минути игра Лука Модрич пък даде извеждащо подаване към Бейл, който с втория си гол в мача сложи точка на спора – 0:2. До края на мача домакините се опитаха да върнат поне едно попадение, но това така и не им се удаде.

След победата си Тотнъм се бетонира на третото място във временното класиране с 38 точки, докато Норич остана на 11-а позиция с 21 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.11
15:00 ч.
Челси - Фулъм 1:1
1:0 Хуан Мата (47), 1:1 Клинт Демпси (56)
26.12.11
17:00 ч.
Болтън - Нюкасъл 0:2
0:1 Хатем Бен Арфа (69), 0:2 Демба Ба (71)
26.12.11
17:00 ч.
Ливърпул - Блекбърн 1:1
0:1 Чарли Адам (45-автогол), 1:1 Макси Родригес (53)
26.12.11
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Уигън 5:0
1:0 Джи-Сунг Парк (8), 2:0 Димитър Бербатов (41), 3:0 Димитър Бербатов (58), 4:0 Антонио Валенсия (75), 5:0 Димитър Бербатов (78-дузпа)