Кандидатът за евроквота Виляреал се подхлъзна у дома срещу Елче, с който поделиха точките, завършвайки 1:1 на „Ел Мадригал” в среща от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. Бившият футболист на „Левски” Гари Родригес влезе като резерва за гостите от Елче в 81-ата минута на мястото на Хави Маркес.

Елче получи правото да изпълнява дузпа в 31-ата минута, а уругваецът Дамиан Суарес бе хладнокръвен от бялата точка за 0:1. Футболистите на „жълтата подводница” отговориха в 44-ата минута, когато Мойсес асистира на Джонатан Перейра, който изравни за 1:1.

След почивката домакините опитаха всичко по силите си, за да стигнат до пълния обрат и трите точки, но в крайна сметка Елче успя да спечели ценна точка в борбата си за спасение.

След равенството Виляреал остава седми с 49 точки и на точка шестия Севиля. Елче пък е на 15-а позиция с 32 пункта.

Атлетик (Б) - Атлетико (Мадрид) 1:2
1:0 Икер Мунияин (6), 1:1 Диего Коста (22), 1:2 Коке (55)
29.03.2014
23:00 часа
Реал (Мадрид) - Райо Валекано 5:0
1:0 Кристиано Роналдо (15), 2:0 Даниел Карвахал (55), 3:0 Гарет Бейл (68), 4:0 Гарет Бейл (70), 5:0 Алваро Мората (78)