Българският национал Ивелин Попов игра цял мач и вкара един от головете за победата на Газиантепспор с 4:2 при гостуването на гранда Галатасарай в среща от осмия кръг на турското първенство.

Домакините поведоха още в 7-ата минута след гол на Селчук Инан, но в 33-ата минута Мухамет Демир изравни за 1:1. Само след още 4 минути игра Ивелин Попов бе точен за пълния обрат – 1:2. Така българинът си направи невероятен подарък за рождения си ден. След почивката домакините се активизираха и чрез Йохан Елмандер в 64-ата минута възстановиха статуквото за 2:2. Гостите отново поведоха след попадение на Орхан Гуле в 68-ата минута, а Тосун в 88-ата минута оформи крайното 2:4. Домакините от Галатасарай завършиха мача с 9 души, след като червен картон получи Четин в 45-ата минута, а в 75-ата минута съдбата му последва и Саръоглу, който обаче получи втори жълт картон, преди да види червения цвят и също да поеме към съблекалните.

В друга среща от кръга вицешампионът Трабзонспор завърши 2:2 у дома с Анталияспор. Газиантепспор се изкачи до 13-о място с 8 точки, докато Галатасарай остана трети с 14. Трабзонспор пък излезе на пета позиция с 13 точки, докато Анталияспор се смъкна на 14-о място с 8 точки. /БЛИЦ