Теофанис Гекас вкара четири гола и вдъхнови Гърция за победата с 5:2 над Латвия. По този начин елините подкрепиха надеждите си за второто място в Група 2.

Гекас откри резултата още в 4-ата минута, но Марис Верпаковскис, който играе в гръцкия Ерготелис, изравни със зрелищна задна ножица осем минути по-късно, а точно преди почивката изведе Латвия напред в резултата.

Домакините изравниха в 47-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Оскарс Клява срещу Йоргос Самарас и която бе превърната от Гекас в гол.

Десет минути след това нападателят на Байер (Леверкузен) се разписа с глава след центриране на Василис Торосидис, преди Самарас също да се отчете с гол с ножичен удар.

Гекас вкара четвъртото си попадение в мача в добавеното време и качи Гърция на второто място в Група 2, с две точки пред Латвия и един мач до края.

Елините имат шанс и за директно класиране, ако в сряда победят Люксембург, а лидерът в групата Швейцария загуби у дома от Израел./БЛИЦ