Висла надделя с минималното 1:0 при гостуването си на временния лидер в Полша Лех (Познан) в мач от 6-ия кръг на местното първенство. Българският национал Цветан Генков започна титуляр за тима от Краков, но още в началните минути беше заменен принудително.

Юношата на ЦСКА Александър Тонев остана резерва за Лех. Младежкият ни национал се появи на терена в 73-ата минута, когато Лех вече изоставаше в резултата, но не успя да помогне на тима си.

Малко след началото на двубоя Генков получи удар в слабините след единоборство с Иван Джурджевич. На българския нападател беше оказана медицинска помощ, но не успя да продължи участие в мача и бе заменен от Дуду Битон. Именно Битон вкара единственото попадение в двубоя в 25-та минута.

След успеха шампионът Висла се изкачи на 8-ото място с актив от 9 точки. Лех пък остава лидер с 10, колкото имат още 3 отбора. /БЛИЦ